شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه DR14ZC

تومان850.000

ساخت: چک به سفارش آمریکا
کد حرارتی:  سرد
مناسب خودروهای :

حودرو های تیونینگ و تقویت شده

قیمت بر اساس تعداد می باشد

تعداد خرید فقط به صورت اعداد زوج مثال: 2.4.6.8 امکان پذیر است

شناسه محصول: 138461 دسته: برچسب:

یکی از بهترین نمونه های شمع پایه کوتاه در بازار شمع بریسک ریسینگ است. این محصول به سفارش آمریکا توسط جمهوری چک و با آخرین تکنولوژی روز دنیا ساخته میشود. برخورداری از ویژگی هایی مانند جرقه 360 درجه، وجود سه فیلتر همزمان برای افزایش شتاب در دور موتورهای بالا و سازگاری با اکثر خودروهای موجود، این محصول را در ردیف بهترین و قویترین شمع موجود در دنیا قرار داده است. علاوه بر این شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه دارای کد حرارتی 15 است که برای خودروهای انژکتوری مناسب میباشد. در ادامه ویژگی هایی که موجب محبوبیت این شمع در بازار و در بین مشتریان شده است را برای شما بیان میکنیم تا برای خرید شمع خودرو بتوانید بهتر و راحت تر تصمیم گیری کنید.

مزایای خرید شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه

 

ویژگی ها و مزایایی که در این بخش توضیح میدهیم، تغییراتی هستند که پس از نصب شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه در خودروی خود مشاهده میکنید. کافیست پس از نصب این شمع روی خودروی خود، به روند تغییرات و بهبودهایی که در ادامه توضیح میدهیم کمی دقت کنید:

 • پس از نصب بریسک ریسینگ پایه کوتاه، شتاب و سرعت گیری خودروی شما بیشتر خواهد شد.
 • پس از نصب بریسک ریسینگ پایه کوتاه، با کاهش چشم گیر مصرف سوخت مواجه خواهید بود.
 • فرآیند احتراق و استارت خودرو با سرعت و قدرت بیشتری انجام میشود.
 • کل میزان سوخت موجود در محفظه احتراق به انرژی تبدیل شده و سوخت خام یا نیم سوز در این محفظه باقی نمی ماند.
 • سوخت کامل مقدار بنزین موجود در محفظه احتراق، نه تنها انرژی بیشتری به خودروی شما میدهد، بلکه باعث سالم ماندن کاتالیزور خواهد شد.
 • الکترود مرکزی یا همان الکترود مثبت بریسک ریسینگ پایه کوتاه از آلیاژ پلاتینیوم ساخته شده و مقاومت بالای در برابر خودگی دارد.
 • به دلیل استفاده از آلیاژ پلاتینیوم در الکترود مثبت، بریسک ریسینگ پایه کوتاه تاب آوری بالایی در دمای بالای احتراق دارد.
 • بریسک ریسینگ پایه کوتاه برای 100 هزار کیلومتر کارکرد خودرو طراحی شده است.

مشخصات فنی شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه

 

در این بخش به بیان مشخصات فنی این محصول میپردازیم تا در هنگام خرید به راحتی بتوانید مشخصات فنی این محصول را با سایر نمونه های مشابه موجود در بازار مقایسه نمایید و برای خرید شمع خودرو تصمیم گیری کنید:

تعداد شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه در یک جعبه: 4 عدد

نوع شمع: گرم

نوع پایه: پایه کوتاه

آلیاژ جرقه‌زن الکترود مرکزی: پلاتینیوم

این شمع با کدام خودروها سازگار است؟

 

حال که با ویژگی ها، مزایا و مشخصات فنی این محصول آشنا شدید، شاید برایتان سوال باشد که این محصول با کدام یک از خودروهای موجود در بازار سازگار است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه، با اکثر خودروها سازگاری دارد اما اگر بخواهیم کمی دقیق تر توضیح بدهیم، این شمع برای پراید، پژو ۲۰۶ تیپ۲، ریو، ال ۹۰ و مگان مناسب است.

نکات استفاده از شمع بوش پلاتینیوم سوزنی آلمان

 

در این بخش نکاتی را به شما یادآوری میکنیم که با رعایت آنها، طول عمر شمع خودرو را تا حد زیادی افزایش خواهید داد. لذا این نکات را به خوبی در ذهن داشته باشید:

 • شمع خودرو یک قطعه کاملاً ظریف و حساس است که کوچکترین ضربه میتواند در کارکرد آن اختلال ایجاد کند. از این رو از فشار، ضربه و آسیب فیزیکی به این قطعه خودداری کنید.
 • هنگام نصب به یاد داشته باشید که نیازی نیست شمع خودرو به طور کامل بسته و سفت شود، نیم دور پس از رسیدن رزوه ها به انتهای جایگاه کافی است. سفت کردن بیش از اندازه، ممکن است باعث ایجاد ترک در قسمت چینی شمع شود.
 • شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه یکبار فیکس میشود و بعد از کارکرد در بلند مدت نیازی به تنظیم دهانه یا همان گپ کردن ندارد.
 • موقع نصب از تمیز و سالم بودن قسمت اتصال شمع به بدنه به طور کامل اطمینان حاصل کنید و دقت داشته باشید که جریان برق به درستی انتقال پیدا کند تا احتراق به شکل صحیح صورت بگیرد.
 • در صورتی که میخواهید فیلر گیری از گپ شمع را انجام بدهید، حتما این کار را با ابزار مخصوص اجرا نمایید. در غیر این صورت امکان ایجاد اختلال در شمع بسیار زیاد است.

چگونگی تشخیص وضعیت شمع از روی عملکرد خودرو

 

در این بخش میخواهیم نکاتی را به شما آموزش بدهیم که نشان میدهد آیا شمع خودروی شما سالم است یا خیر و به طور کلی شمع چه وضعیتی دارد. پیش تر اشاره کردیم که استارت نخوردن، شتاب گیری آهسته، روشن شدن چراغ اخطار خودرو، اختلال در فعالیت موتور، افزایش ناگهانی مصرف سوخت، لرزش موتور و نیز شنیدن صدا از محفظه احتراق، نشانه وجود مشکلاتی مرتبط با شمع خودرو میباشد. اما اینکه تشخیص بدهید آیا شمع سالم است یا خراب، مستلزم این است که ویژگی های شمع سالم و خراب را بدانید. در زیر چگونگی تشخیص وضعیت شمع را به شما آموزش میدهیم:

شمع سالم

اگر بخواهیم به ویژگی های ظاهری شمع توجه کنیم، باید بگوییم اگر نوری که از نوک شمع دیده میشود قهوه ای روشن باشد، به این معنی است که موتور سالم است و به درستی کار میکند. اما اگر رنگ دیگری را مشاهده کردید، محفظه احتراق خودرو به درستی کار نمیکند.

نشانه دیگر این است که اگر نوک چینی شمع، به رنگ سفید مایل به خاکستری یا زرد مایل به خاکستری باشد، موتور سالم است و دامنه حرارتی که وارد شمع میشود، استاندارد است و محفظه سوخت و احتراق به درستی کار میکند.

اگر رنگ نوک چینی شمع به رنگ صوتی مایل به قرمز باشد، به معنی این است که مقداری افزودنی بدون سرب در بنزین وجود دارد و شمع خودرو مشکلی ندارد.
اگر نوک چینی شمع، به رنگ زغال باشد و بوی بنزین از آن استشمام شود، دلیل آن تنظیم نبودن ساسات و خفگی در محفظه احتراق و پاشیده شدن ترکیب سوخت و اکسیژن غلیظ است. برای حل این مشکل کافی است سیستم برق، شمع خودرو و انژکتورهای خودرو، با دقت بررسی شوند.

شمع ترک خورده

اگر با وضعیتی که اصطلاحاً به آن کوبش گفته میشود، مواجه شدید، این موضوع به دلیل وجود ترک در سر چینی شمع است که قسمتی از شمع کَنده یا خورده شده است. در نتیجه باعث اکتان پانیی سوخت و افزایش مصرف سوخت شده و در هنگام روشن شدن خودرو، صدای نامعقول از آن به گوش میرسد. برای حل این مشکل باید سوپاپ EGR، سنسورها و یا دتونیشن خودرو چک شوند.

 

شمع مستهلک

اگر الکترود مرکزی یا همان الکترود مثبت شمع تا حدود زیادی از بین رفته باشد و یا لبه های الکترود گرد شده باشد و چینی دور شمع سوخته باشد، میتوان دریافت که زمان تعویض شمع خودرو فرا رسیده است. این وضعیت منجر به ریپ زدن در هنگام شتاب گرفتن خودرو و نیز بد روشن شدن موتور میشود. در این شرایط باید شمع خودرو تعویض شود.

 

شمع آغشته به سرب

اگر سر چینی شمع به رنگ لعابی زرد متمایل به قهوه ای درآمده باشد، علت آن وجود سرب در بنزین است. البته دلیل این مساله میتواند رانندگی های متوالی در حالت تخته گاز و لعابی شدن شمع شود. برای حل این مساله باید شمع را با شمع دیگر که درجه حرارت پایینی دارد، تعویض نمایید.

 

 شمع دود زده

اگر در ظاهر سر چینی شمع و الکترودهای مثبت و منفی، با لایه ای از دوده مخملی مواجه شدید، علت آن میزان نبودن ترکیب غلظت هوا و بنزین، گرفتگی فیلتر هوا، عدم تنظیم ساسات و یا زیاد از حد کشیدن ساسات دستی است. برای رفع این مشکل باید شمع را با یک شمع با درجه حرارت گرم تر تعویض نمایید. همچنین غلظت هوا و بنزین را کنترل کنید.

 

ذوب شدن الکترودهای مثبت و منفی شمع

اگر ظاهر شمع را نگاه کنید، الکترودهای مثبت و منفی ذوب شده و سر چینی شمع نیز دچار آسیب شده است. علت این وضعیت، استفاده از شمع بسیار گرم برای موتور خودرو است. برای حل این مشکل توصیه میشود از شمع های با کیفیت با دامنه حرارتی مناسب برای خودرو استفاده نمایید و علاوه بر این سیستم برق خودرو، محفظه احتراق و موتور خودرو را بررسی نمایید.

 

شمع آغشته به خاکستر

در ظاهر سر الکترود مثبت و منفی به همراه سر سرامیکی آن به وسیله لایه ضخیمی از خاکستر طلایی مایل به سفید پوشانده شده است و علت آن استفاده از بنزین سرب دار و استفاده از مکمل های سرب دار بنزین و مکمل بی کیفیت روغن است که باعث ریپ زدن، افت قدرت موتوربه دلیل عایق شدن سر ششمع با خاکستر می باشد. برای حل مشکل نصب شمع های جدید با دامنه حرارتی صحیح و استفاده از بنزین و مکمل های مرغوب پیشنهاد می شود.

اگر به ظاهر شمع نگاه کنید، لایه ضخیمی از خاکستر روی قسمت چینی، الکترودهای مثبت و منفی آن را پوشانده است. دلیل این موضوع نفوذ روغن به محفظه احتراق، سوختن یا شکسته شدن رینگ های روغن پیستون و سوختن گیگ سوپاپ است. برای حل این مشکل باید شمع خودرو تعویض شود.

 

آسیب دیدگی فیزیکی شمع

اگر ظاهر شمع را نگاه کنید خواهید دید که ظاهر الکترودها آسیب جدید دیده و از فرم اصلی خود خارج شده است. علت آن وارد شدن ضربه فیزیکی یا زمین خوردگی شمع در هنگام نصب به شمع است. دلیل دیگر میتواند مناسب نبودن اندازه شمع برای خودرو و اصطکاک آن با پیستون باشد. برای حل این مشکل نیز باید شمع خودرو را تعویض نمایید و در صورت نیاز موتور را تعمیر نمایید.

 

 

جمع بندی و سخن پایانی

 

در این مطلب درباره شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه و مزایای خرید آن با شما صحبت کردیم. همچنین لیستی از خودروهایی که این شمع با موتور آنها سازگاری کامل دارد را در اختیار شما قرار دادیم. نکاتی که برای نصب و استفاده از این محصول نیاز دارید، را به شما یادآوری کردیم. اگر قصد خرید شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه را دارید، میتوانید همین حالا با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۰۳۳۸۶۸ تماس بگیرید و ضمن دریافت مشاوره رایگان، از قیمت انواع شمع خودرو مطلع شوید. مجموعه شمع رحمتی کلیه کالا ها را با ضمانت نامه اصالت کالا در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد. همچنین برای رفاه حال مشتریان گرامی، امکان ارسال شمع خودرو به سراسر ایران وجود دارد.

توضیحات تکمیلی

وزن 10 کیلوگرم
ابعاد 20 × 34 × 32 سانتیمتر
نوع شمع

گرم

نوع پایه

پایه کوتاه

آلیاژ جرقه‌ زن الکترود مرکزی

پلاتینیوم

تعداد در جعبه

4

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه DR14ZC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “شمع بریسک ریسینگ پایه کوتاه DR14ZC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *